Gerçeklik canımı yakıyor.

Bedenim burada, ben yine kafamın içine sığınıyorum. Bir hayal diğerini takip ediyor. On binlercesine, yüz binlercesine, milyarlarcasına uzanıyorum. Huzuru orada buluyorum. Renkler, sesler, kokular, tatlar, hisler birbirine karışıyor. Kulaklarıma tıkadığım müzikler her şeyi havai fişekler gibi patlatıyor.

Hayallerim yüz milyarlarca parçaya bölünüyor, hücrelerime bölünüyorum. Yeni insanlar doğuyor kafamın içinde. Yüzümde huzur var, yanaklarımda sıcak, tuzlu gözyaşı var. Birazdan kıkırdıyorum, zihnimin içinde çığlıklar atıyor, ağıtlar yakıyor, ölümü tadıyorum. Sonra başka gözlerden bakıyorum kendime. İkisi de ben değilim ama onlar bana ait.

Yüzüyor muyum? Uçuyor muyum? Cinayetler işliyorum, cinayetler çözüyorum, kırmızı iplerimin hepsi örümcek ağı gibi birbirine dolanmış. Gerçek bir örümcek ağına dönüşüyor ipler. Kızıl bir kadın elinde bastonla, o ağın üzerinde, denge içinde yürüyor. Ona bakıyorum, o bana bakmıyor. Benim hayal ürünüm olamayacak kadar kusursuz.

Belki de ben onun hayal ürünüyümdür.

Gerçeklik canımı yakıyor.

Beni güzel bir şey yaşatmayacaksan kafamın içinden çıkarma. Acının da güzelini isterim. Sana sıkılmayacaksan kendimi yüzyıllar boyu anlatabilirim. Bazen bocalayabilir, ben de kendimi anlayamayabilirim. Beni olduğum gibi kabullen. Buna ihtiyacım var.

Gözlerim kelimeleri okumuyor, onları içiyorum. Yumuşacığım ama bir bakmışsın acımasızlaşmışım, uyuşmuş her şey. Karamsarlık yutmadan çek beni. Beraber kaçalım zihnimin içine. Gel, içerisi o kadar geniş ki tüm yıldızları alabilir.

Birlikte adı kutsanmış Kınalı Kurt'u izleyelim. Kırlangıç'ın kanatları arasına sığınalım, bizi bekliyor. Binlercesi bize bakıyor. Oradalar. Yediveren müthiş kokuyor.

Örümcek ağına bir adım at, üzerindeki kar taneleri ayağını kesmeyecek, söz veriyorum. Dengede durmak zor değil. Burada düşmek yok.

🕸︎❅🕸︎❅🕸︎
Instagram:
https://www.instagram.com/virgulugriv/?hl=tr
Pinterest:
https://tr.pinterest.com/VirgulugriV/
Discord:
https://discord.gg/wZaCUpZ
  • INFP ❀ 2w1 - 9w1 ❀ Virgo
  • JoinedSeptember 18, 2014Last Message
VirgulugriV VirgulugriV Mar 21, 2023 12:37AM
Buradan ünlü olunca Jessie J'den Who's Laughing Now, ilk kitabımı çıkarıp parasını aldığımda da Nil Karaibrahimgil'den Pırlanta şarkısını çalacağım. Hadi inşallah. Ghgıguıdhudh
View all Conversations

Stories by Virgül
Kırlangıçlar Göç Ettiğinde by VirgulugriV
Kırlangıçlar Göç Ettiğinde
Buse Temiz, henüz hayatının baharında olmasına rağmen, çocukluğundan bu yana korkunç travmaların esiri olmuş...
♛ Kardelen Mezarlığı ⚜ Kızıl Kâbus ❅ KIŞ ÇİÇEKLERİ I ♛ by VirgulugriV
♛ Kardelen Mezarlığı ⚜ Kızıl Kâbus...
Kanını dökse, ruhunu elinden alsa gülümsersin ancak kahkahası canını yakar. Aşkı, geçmişi, sırrı, kızıl saçl...
ranking #112 in kış See all rankings
Umut by VirgulugriV
Umut
Tek bölümlük, kısa hikaye.
ranking #1 in virgül See all rankings
8 Reading Lists