kalbimtitanicmisali

İnsan kalkıp gidemediği yere dalıp gidermiş '

Gamzeli_ayse

@ kalbimtitanicmisali ah ahh
Reply

ruhumunsonsiiri

Bazen vazgeçersin. Herkesten ve her şeyden Uzaklara gitmek istersin, başka yerlere kaçmak. Kimseyle konuşmak, kimseyi görmek istemezsin. Kurduğun hayallerden, verdiğin sözlerden vazgeçersin. Ne başarmaya gücün kalır ne oldurmaya. Bir iki defa kendini kandırır yeniden denersin, çok geçmeden anlarsın. Olmayacağını, olduramayacağını yorulursun.. Bir şeyleri beklemekten, " Acaba değişir mi?" diye sorgulamaktan. Bir mucize olsun diye inanmaktan yorulursun. Kendini suçlamaya başlarsın, umut ettiğin için, emek verdiğin için. Gerçekleşmemesine rağmen hayallerinin peşinden koştuğun için. Kocaman bir boşluk oluşur. Tam kalbinin üzerinde doldurmak istedikçe, içini acıtır, yüreğini sızlatır. Sonra yatağına girip, yorganı üzerine çekersin. "Vazgeçtim" dersin, " bugün herkesten ve herşeyden vazgeçtim." Bazen vazgeçersin kurduğun bütün düşlerinden, verdiğin bütün sözlerden, biriktirdiğin bütün hayallerden tek tek vazgeçersin.

kalbimtitanicmisali

Sevmek öyle cümlelerde, filmlerde gördüğünüz gibi birşey değil. Yani öyle birkaç sevgi mesaji, birkaç sahiplik fotorafları falan değil. Daha farklı. Mesela onu görünce hızlanan kalbiniz değil. Her adımda ona yaklaşma, onu görme hissidir sevmek. O adımları onun için atmaktır. Bir sokak arasında elini tutmak, elini tutmak değildir sadece. Benimsin diyebilmenin dışa vurulmuş halidir sevmek. Birlikte fotoğrafı olmadığı halde olsun ben onu hayal ediyorum...varmış gibi davranıyorum" demektir,sevmek. Üstünden günler, aylar, yıllar geçmesine rağmen, nefretle değil hálá herşeye ilk gün ki gibi bakabilmektir. Kokusunu kilometrelerce öteden alabilmektir. Öyle çevresindeki üç beş insandan kıskanmak değil demek istediğim. Esip tenine vuran rüzgardan kıskanmaktır,sevmek. Keşkelerde değil iyi'kilerde saklayabilmektir. İhtişamlı sevmeleri geçelim. Sevildiği için kendiyle onur duymaktır. sevmek. Sevinçlerine, kötüsüyle iyisiyle her an yanında olmak, olmasa da yanındaymış gibi hissettirmektir, sevmek. Dinlediği müziğin sözlerinde anlam aramak değil, o müziği onunla yaşamaktır. Onu hep yanında istemek değil. kötü anında bile bir adım uzağında olmaktır, sevmek. Sevgi gözle değil yürekle oluyor demek istediğim...

gsdb06

@kalbimtitanicmisali sıkılmadan sonuna kadar okudum ve her kelimesi her harfiyle haklısın...
Reply

kalbimtitanicmisali

Senden sonra şehir şehir gezdim. Kitap okudum, şiir yazdım, şarkılar dinledim. Kabuğumdan çıkıp kalabalığın içine karıştım, kaç insan tanıdım. Ağladım, güldüm, sigarayı çoğalttım, ara sıra içtim daha çok ağladım. Acı çektim, yaramı kaşıyıp kaşıyıp tekrar sardım. Senden sonra biraz daha büyüdüm. Hani çocuğun gibi severdin ya beni, senden sonra şımaracak kimsem olmadı. Ayağıma taş değse, evhamlanır kıyamazdın. Senden sonra ne duvarlar yıkıldı üzerime, hepsinden sağ çıktım ama şuram acıyor diyemedim kimseye. Acımın üstüne nicesi katlandı, ne imtihanlar verdim, nelerle sınandım senden sonra. Hepsinin içinde en güzeli hâlâ sensin. En güzel acımsın benim, geçmeyen. Senin acın bile güzel. Her şey biraz yarım kaldı, eksildi, anlamını yitirdi ama sen aynı kaldın. Her nerede, kiminle mutluysan sonsuz olsun mutluluğun. Bilmeni istediğim tek şey; acımın üstünde yerin var.

kalbimtitanicmisali

@DarkofWarrior daha güzelleri de var aslında ... Alabilirsin teşekkür ederim ❤️
Reply

DarkofWarrior

@kalbimtitanicmisali bu çok güzel... almam da sakınca var mı
Reply

kalbimtitanicmisali

"Kimseden daha iyi olmadığınızı anlayacak kadar mütevazı; herkesten farklı olduğunuzu kavrayacak kadar bilge olun."

kalbimtitanicmisali

@w-bora ünlem işaretlerini parantez içerisine almayı unutmuşsun xnjzdnjdndc
Reply

w-bora

Lan aynı ben!!!!
      Tevazu desen ben de 
      Bilgelik desen bende
      Şimdi bunları söylerken bile 
      Abartmadan söyledim yaa
      Aynı ben!!!!
Reply