RESULULLAH'TAN ÜMMETLERİNE NASİHAT:


Resulullah buyuruyor ki;

Ne oluyor ümmetime? Kendilerine gelsinler!... Unutmasınlar yarın mahşere gelecekler! Bana karşı bakacak yüzleri olsun!

Ümmetime sesleniyorum;

Dünyanın bataklığına battınız! Toparlayın kendinizi!

Ümmetimin haline üzülüyorum. Rabbime karşı mahcubum! Rabbimin huzuruna çıkıp artık onları savunamıyorum! Ümmetim yalan konuşmasın! Riyakâr olmasın! Gıybet etmesin! Birbirlerini Allah için sevsinler! Hakkı tavsiye etsinler! İslamı tebliğ etsinler! Haram yemesinler! Faiz işlemesinler! Cömert olup; yardımlaşmayı yapsınlar. Bir düşen kardeşinin elinden tutup kaldırsınlar!

Ümmetime sesleniyorum;

Ne oluyor sizlere! Ümmetim noluyor! Gidişatınız nereye? Ümmetimin hangi bir halini söyleyeyim ki! Moda dediniz tesettürü kaybettiniz! Okuma dediniz Kur'an'ı kaybettiniz! Harama helal dediniz... Kur'an'la amel etmeyi unuttunuz... Şunu unutmayın ki ümmeti; her dinlediğiniz bir ayet her dinlediğiniz bir hoca apaçık doğrudur ve bir gün olacaktır! Kur'an anlattı anlamıyorsunuz! Hocalar bağırdı işlemiyor! Şunu unutmayın ki bilhassa ben kendim sizlere sesleniyorum! Kendinizi toparlayın ey ümmetim ki mahşer de size şefaat edeyim!

Ne kadar da dünyaya dalıp beni ve Rabbimi unutmaya başladınız. Allah yolunda cihad ediniz artık... Onunla bununla uğraşmayı terk ediniz... Derdiniz imanınız olsun... Derdiniz Kur'an'ınız olsun. Derdiniz mahşer olsun. Unutmayın ki ebedi olan bir yeriniz va! Ve gelip rabbinize hesap vereceksiniz. Dürüst olun. Allah yolunda cihad edin. Birbirinizi sahabeler gibi sevin. Benim sahabelerim canlarını; yüreklerini verdi ama siz nefsinizi öldürmediniz! Onun peşinden koştunuz! Salat ve selamı çok çekiniz unutmayınız... Allah'a karşı ellerinizi açıp çokça dua ediniz... Allah'ın azabı çetin rahmeti sonsuzdur...

BİR REGAİB KANDİLİYDİ; AMİNE'NİN RAHMİNE İNMİŞTİ ALLAHU EKBER SESLERİYLE İNLEMİŞTİ VE ÜMMETİNW SESLENMİŞTİ!

Allah hepimizi Hz. Muhammed (s.a.v.)'in şefaatçilerinden eylesin! (AMİN!)
  • Are you scared, little girl?
  • JoinedJune 18, 2015


Last Message
fuckingbrains fuckingbrains Apr 04, 2018 01:19PM
Taylor Swift kitabım için karşılıklı vote
View all Conversations

Stories by 👑METEHAN👑
GÜNCEL INSTAGRAM FOTOLARI by fuckingbrains
GÜNCEL INSTAGRAM FOTOLARI
Hakkında herşey
ranking #153 in icon See all rankings
VİCTORİA LEE 《1》 by fuckingbrains
VİCTORİA LEE 《1》
DJSS2018 08.08.2018 COMING
ranking #35 in victoria See all rankings
12 Reading Lists