Zamanın bağımlı Potterhead'inden sadece 'Potterhead' olmaya giden bir yolculuk.

Bağımlılığımı kaybettimse de Harry Potter evrenine duyduğum tutkuyu hiçbir zaman kaybedeceğimi sanmıyorum. Evet, 'ben onla büyüdüm' klişesini yapacağım. Her zaman fazla fazla sorum olan gerçek dünyadan kaçış yollarını bulmayı sevdim ve Harry yirmilerime kadar bana eşlik eden bir arkadaş olmayı sürdürdü. Hala yirmilerimdeyim ama bugünlerde biraz eskiden en yakın arkadaşın olan ama bilmediğin bir sebepten uzaklaştığın, yine de yüzünde bir gülümsemeyle andığın arkadaşlardan gibi hissettiriyor.

Fanfiction'la tanışmam daha hikaye sürerken oldu. Talihsiz bir tanışmaydı ancak her öğrencinin içini kurutan, duvarları üstüne üstüne getirten sevgili ÖSS yılımın sonlarına doğru daha fazla dayanamayıp geceleri, çalışmam bittikten sonra biraz daha ayakta kalıp internette takılmaya başladım ve bir hikayeye rastladım. Şu an ismini ya da yazarını hatırlamıyorum, hatta şimdi sorsanız o kadar iyiydi bile demem ama o dönem bana ilaç gibi gelmiş, çok hoşuma gitmişti. Bittiğinde yine etrafa bakınırken bu kez Verankton'a rastladım, sildim süpürdüm, plot'u hoşuma giden her şeyi okudum, bu işten çok da zevk aldım. Ama onlar da bitince ortalarda kalakaldım bir süre, başka fic yok diye. Oysa vardı, ben bilmiyordum. Bir ara dedim şunu bi google'lasam, İngilizce olarak..ve karşıma sayısız hikaye çıktı! Sonrasında uzun denilebilecek bir süre HP fic'i okudum, öyle bir nokta geldi ki artık fandom'da klasikleşmiş olan hikayeler, ötesi olamaz dediğim kombinasyonlar ve kalan her şeyi okumuştum. Elbette yenileri gelmeye devam ediyor ama ben sanırım noktayı 2012 gibi koydum. O noktayla beraber turkfanfiction.net'de okuyup okuduğum en başarılı HP fic'ini çevirerek paylaşmaya karar verdim. Hem çok keyifli bir iş oldu benim için, hem de ilk defa bu kadar büyük bir şey yapmış olmanın tatminini yaşattı. Şimdiyse wattpad'deki okurları bu evrenle tanıştırmak için buraya geldim, umarım tff'de sevildiği kadar burada da sevilir.
  • Konoha Hidden Leaf Village
  • JoinedMay 11, 2014


Following

Last Message
ValoraThePardus ValoraThePardus Feb 11, 2023 04:04PM
Selam millet,Aklıma biraz geç geldi ama burada beraber fangirllük/fanboyluk yaptığımız bu çok sevdiğim grubun içinde kimseye ve ailesine zarar gelmediğini ümit ediyorum. Berbat günler geçiriyoruz, b...
View all Conversations

Stories by Pardus
Karanlık Prens Serisi Hayran Hikayeleri by ValoraThePardus
Karanlık Prens Serisi Hayran Hikay...
KP Serisinin hayranları tarafından yazılmış olan ve benim hoşuma giden birkaç hikaye. Hepsinden önce elbette...
ranking #61 in dark See all rankings
İçimdeki Karanlık / The Darkness Within (1.cilt) by ValoraThePardus
İçimdeki Karanlık / The Darkness W...
Ya Kılkuyruk, Voldemort'a Potter'ların saklandıkları yeri söylemeseydi, ya bunun yerine Harry'i ona götürseyd...
ranking #76 in harrypotter See all rankings
Benim Bir Parçam / A Part of Me (2.Cilt) by ValoraThePardus
Benim Bir Parçam / A Part of Me (2...
Harry, Voldemort'suz yeni hayatına alışmaya çalışır. Ama bazen geçmişiniz geçmişte kalmayı reddeder. Karanlık...
ranking #119 in harrypotter See all rankings