Yazarım. Yani henüz burada bir hikaye yayınlamadım, ama yazmayı severim. Beğenilirim. Ancak şuan parmaklarım klavyeye cesaretsizlikle dokunuyor ve ben cesaretsizce dokunarak kendime işkence etmek istemiyorum. İnanıyorum, yeniden yazacağım ve burada siz de bir haikeye okuyacaksınız, o gün gelecek. Ancak o gün kalbimde ilham, tenimde huşu, gözlerimde buğu, damağımda bir çikolata tadı olacak. Gülümserker dokunacağım klavyeye, duyduğum müziği her hücremle algılarken, tüylerinizi diken diken edecek satırlar akıtacağım parmaklarımdan, ruhumdan geçirip. Ama o güne kadar, inziva...

Okurum. Sadece okumam ama. İyi, kötü yorumumu dibine kadar yapmayı severim. Çünkü beni geliştiren ve geliştirmeye devam edecek olan şey yorumdur. Kimseyi takmamak ve bildiğini okumak bir avukatın işi, muhasebecinin, hakemin. Ancak bir sanatçının işi değil. Ruhunun tınısını yorumlardan çıkardığı varoluşla duyabilmeli bir yazar. O yüzden yorum yapmaya da, yapılan yorumları okumaya da değer veririm.

Yazarı tanırım. Çünkü ben de bir yazarım. Yazar bilinmek ister, sevilmek ister, özlenmek ister, sayfalarca yorumu bıkmadan okur, hem de defalarca. Bir şey bulmak ve kendine katmak ister. Yazmak da büyütür, yorumlanmak da yazarı. Ve ödüllendirilmek. Yazar dediğin ödüllendirilmek ister. Her sanatçı gibi yazar da ödül ister. Bir oy belki, bir afiş, bir yorum uzunundan, sevgi belirtisi belki biraz ve heyecan. İçinden ne geliyorsa işte, yap gitsin. Bir şeyi yaparken 5 dakkanı harcıyorsun, onu aldığında delicesine mutlu oluyorsun. Ne kadar zor olabilirki yorum yapmak, afiş yapmak yada oy atmak. Çekinme. Öv hak ediyorsa. Övgü ikinizi de mutlu edecek yolunu bir nehir misali bulur.

Klaus&Caroline
Aksel&Melis

...Ve kötü adam genç kıza aşık oldu. O delicesine nefret doluydu. Bir katildi, umutları öldürüyordu. İçinde hiç ışık yoktu. Ancak genç kadın ona ışık verdi. Çünkü genç adamın sanatı öldürtmekten, sevmeye dönmek için ışık dolu gözleri beklemekteydi. Ve ışık figüran denilen kızdan geldi.
  • Ankara
  • JoinedJanuary 19, 2014Last Message
DairCitrine DairCitrine Nov 02, 2018 08:39AM
Anlatılmamış Masallar’a eklenen dünkü bölüm Geceyarısı Mumları’nın alternatif finaliydi. Anlatılmamış Masallar okumayan Geceyarısı Mumları okuyucularına duyurulur :))
View all Conversations

Stories by Hazal
The Dark Lust by DairCitrine
The Dark Lust
Yeni sezonda nihayet Caroline The Originals'ta ve bizi şahane bir yıl beklediğini umuyorum. Ancak şuan Camill...
ranking #1 in candice See all rankings
Anlatılmamış Masallar | Yağız & Hazan One-Shots by DairCitrine
Anlatılmamış Masallar | Yağız & Ha...
Yağız ve Hazan. Hazan ve Yağız. Kanatlarında kan olan, yine de uçmaya çalışan, şarkıları susmuş bir genç adam...
ranking #26 in ve See all rankings
Geceyarısı Mumları [Tamamlandı] by DairCitrine
Geceyarısı Mumları [Tamamlandı]
"Hazan bir gün Alzheimer gibi ciddi bir unutkanlık hastalığına dahi yakalansa, hayatta iki kişiyi asla u...
ranking #4 in yağız See all rankings
1 Reading List