sumeyyuzun

Ezik'i neden final yapmadan sildiğim hakkında merak içersinde olanlar lütfen bi altta nilsuya verdiğim cevabı okusunlar, teşekkürler

Hayallerin_Katili

Ezik wattpadi açtığım zamandan beri neredeyse kütüphanemde. Okumadım. Çünkü wattpad kitaplarının %90'ı final vermeden ya basılıyordu ya da yazar siliyordu. Bu nedenle bitirmeni bekledim. Sende silmişsin. Senin kararın saygı duyarım. Ama burada kitabını okuyanlara haksızlık yaptığını düşünüyorum. Çünkü başından beri yanında olanlar var ve bir final bile onları aydınlatmaya yeterdi. Yine de dediğim gibi bu benim düşüncem. Okuduysan eğer teşekkür ederim.

nilsuilgin

Ezik silindi mi? Gerçekten mi? İçindeki yazma isteğini öldüren sebep her neyse çok kuvvetli olduğu ortada. Bunca zaman emek verdiğin bir kurguyu nasıl çöpe atarsın? Bir finali hak ediyordu. Üstlendiğin son sorumluluk olacaktı. Ezik için son bir şey yapmayı neden çok gördün? Bana başından beri ilham vermiştin, Wattpad'e üye olduğum ilk günden beri. Üzgünüm ve diğer bir yandan neler yaşıyorsun bilmiyorum. Ezik bizler için her zaman var olacak. Senin için olmaması ne üzücü...

sumeyyuzun

nilsu senin bu serüvenimin başından beri yanımda olduğunu biliyorum yorumların, mesajların hep aklımda. yazmak benim için çok farklı klasiktir bu söz bilirim ama gerçekten öyle. bende silmek istemezdim hikayemi. bu kadar insana ulaşmışken, kitap olması yönünde teklifler alırken. zordu silmek benim için. birkaç ayın sonunda kesinleşmiş bi karar olduğunu belirtmek isterim öncelikle. bu hikayeye başladığımda 15 yaşındaydım sildiğimde ise 17. 15 ve 17 arasında 2 sene olsada benim olgunlaştığım, fikirlerimin oluştuğu bi dönemdir o yıllar. ve hikayeme dönüp baktığımda benim yaşamıma, düşüncelerime uymayan o kadar çok unsur vardı ki. ben normalde doğru bulmadığım olayları hikayeleştirip insanların etkilenebileceği, cazip geleceği şekilde onlara neden sunayım ki? saçma değil mi? ama dedim ya bende birilerinin hikayelerinden etkilenip o yıllarda hoşuma gitmiş şeyleri kaleme almışım maalesef. sonradan toparlamaya çalışsamda bi kere uzaklaşmıştım hikayeden. yazmak o kadar zorlamıştı ki geçiyordum bilgisayarın karşısına en fazla beş cümle sonra saatlerce devamını getir, sil bir daha tekrarlansın bu döngü. Ve sonra bi gün bir video sayesinde iki kere daha düşünmeden sildim hikayeyi dediğim gibi aylarca aklımdaydı bu fikir ama beni ona iten anlık bi olay, söz veya bende olduğu gibi bi video lazımmış.
      özlüyorum tabiki yazmayı, sizlerden yorumlar mesajlar almayı ama ne yapalım böyle olması hepimiz için en hayırlısıymış.
      Ki son cümlene katılmıyorum Ezik benim hayatımda hep olacak, ben yeri geldiğinde yazdığım satırları okuyup yeniden güçleneceğim ve bir şeyleri başardığımı hissedeceğim. Sizler içinde var olması beni ne kadar mutlu ediyor anlatamam.
      İyi ki Ezikle yolun çakışmışta senin gibi bi okurum olmuş, çok teşekkürler
      
Reply

yosranse

Ben neler yaşayıp yazmayı bırakmayanları gördüm. Kaç tane otobiyografi var. Sağır, kör, dilsiz kaç kişi kitap yazdı biliyor musun? Ah! Şu an sana gerçekten kızgınım.