Yok olmuştum; bütün kafa kaldırışlarımın sonucunda öğretmenin avucumun içini açmamı isteyerek, elinde cetvelle yanımda bitmesi gibiydi sanki. Ama hala uslanmayarak parmaklarımı birbirine kenetleyip, son bir baş kaldırı yaparak bıkmamamdan kaynaklı bir meseleydi.

Ruhum şu an bir yakıt istasyonunda elinde çakmakla dolaşıyor.

Ben şu an denizde bulunan o iki su ayrımının ortasında gibiyim. Bir yarım ölmüş, diğeriyse yaşadığından pek emin değil.
Ruhumun kelepçesini bir an önce çözmek istiyorum. Dünyada yeterince ölüm oldu artık ölümsüzlüğü sonuna kadar açabilirsiniz.
Otogarda ki soğukta düşüncelerimin yanma hissini hatırlıyorum. Valizin üzerinde buz gibi havada yatan o küçücük çocukları görüyorum.
Kafamı cama yasladığımda görebildiğim tek şey sokak lambalarıydı. O kadar çoklardı ki hiç bir zaman yalnız kalmayacaklarını anladım. Ama bu söylediğim şey ay için geçerli değildi, sanki o beni temsil ediyor gibiydi. Ama aramızda tek bir fark vardı o da, o gökyüzünde ben ise yeryüzündeydim.
Kabusumdan bir türlü uyanamıyorum. Ben bir polis arabasındayım. Gözlerimin şişliğini elimle dokunduğumda hissetmiştim. Bu çok ağlamaktan mı yoksa uykusuzluktan mı olmuştu, bilmiyordum.
Karakolun o kargaşasında kendimi o kadar çaresiz hissediyorum ki, etraftaki uğultulara kendimi bir türlü veremiyorum. Polis benden bir şeyler anlatmamı bekliyor ama bu o kadar da kolay değil. Ben ona dış kapıyı tekmeleyen insanı nasıl anlatabilirim ki? Veya onu polise ihbar ettiğimi nasıl söyleyebilirim?
Ama bir yerden sonra cümleler ağzımdan sonunda dökülüyor. Bir daha açılmamak üzere fırtına gibi etrafta hortum oluşturuyor.
Sadece tuhafta olsa tek bir isteğim var, o da bowling salonunda labutlarla beraber o boşluğa savrulmak...
Kötü insanların gözleri neden hava olaylarındaki hortuma benziyor?
Gözlerimi kabustan nihayetinde uyanıp açtığımda camın açık olduğunu gördüm ve:
"Peter pan?" Etrafıma bakındım. "Sen mi geldin?"
  • Türkiye
  • JoinedApril 19, 2017Last Message
kimsesizizzzz kimsesizizzzz Dec 31, 2020 09:32PM
Mutlu yıllarrr!
View all Conversations

1 Reading List