Herkesin yaşantısı farklıdır. Beyaz doğar, büyüdükçe rengin belirlenir. Benim biraz karışık... Siyaha aşıkken maviyi sevemem ama ben siyaha aşık maviye de saygı duyuyorum. Aldatmak sayılmaz bence. Biraz tuhafım. Eskiden sigaradan nefret eden ben şimdi kullanıcıları arasındayım. Bırakmayı istiyor muyum? Şu hayat standartları dolayısıyla bir müddet daha kullanacağım garantilendi. Okul bitti ne olacağım? İlk başta okuyorum kesin yükseleceğim bir yıla derken hayatım bu yalanla aslında örülmüştü. Hissetmiştim böyle olacağını. Okusan da bir müddet amele olacaksın. Bu senin azmine bağlı. Haksızlığa gelemediğim için beni azimsiz sananlar oldu ama kim sindirir ki haksızlığı? Ben kendimi kullandırmayı istememem haksızlığı kaldıramam sizin yorumlayacağınız azimsizlik kelimesine mi değer? Deyip işten çıkmak oluştu. Her neyse çocukken çok masumsun ama büyüyünce bu değişiyor. Avucunu açardın çocukken güzel şeyler hayal ederdin. Şimdi bana kalan, kitaplarıma konu olacak hayaller oldu. Kendimle ilgili çok hayal kurmuşken artık olmadığını kavrayıp tükendiler. Kısacası adil değil hayat.
Kısa kesmek gerekirse her şeyin karışık olduğu dünya da ben her şeyi kurgulaya bilirim. Şimdi değişik kurgularla olan hikayelerim için kurduğum hikayelerimi sizleri de davet ediyorum.
Açık ve net düşüncelerim vardır. Gülmek psikolojimi iyileştiriyor. Her an güldüğüme şahit olabilirsiniz. Lafı gerektiğinde şuanda olduğu gibi uzatan birisiyim. Tek tavsiyem kötü alışkanlıklardan uzak durun. İki kötülük yaptım biri içki diğeri sigara... Biri gitti diğeri kaldı. Hayat ders alınması gereken yerdir buna dikkat edin. Günahı da burada işleyeceksiniz sevabı da burada. Yılmak, pes etmek tamamen size bağlı ama Araf'ı unutmayın. Pes edenlerin mekanıdır. Ne cennet ne cehennem pes edenlerin yeridir.
  • Ankara
  • JoinedOctober 3, 2014Last Message
elifguder elifguder Jul 02, 2015 10:55PM
Yazılara geri dönme zamanı geliyor. Hızlı girişle artık yokluğumu kapatma zamanı geldi.
View all Conversations

Stories by Elif Güder
ATEŞE DOKUNMAK by elifguder
ATEŞE DOKUNMAK
Ateşin içinde aşk... Sizler için geliyor! Ve babası öldüğünde... Nefret üzerinden uçup gidecekti. Değil mi? N...
ranking #58 in ilginç See all rankings
Hayatın Gerçek Acıları (1.Başlangıç) #wattys2016 by elifguder
Hayatın Gerçek Acıları (1.Başlangı...
TANITIM Hiç kimse hayatını seçemez, sadece şekil verir geleceğine... Hepimiz beyaz doğduk, büyürken renk alır...
SENİ BULDUM! #wattys2016 by elifguder
SENİ BULDUM! #wattys2016
Çocukluk aşkınızı yıllar sonra olsa da arar mısınız? Gökyüzünü kıskandıracak mavilikte gözlerin sahibi bir ad...
ranking #6 in #wattys2016 See all rankings
2 Reading Lists