ancakendineyazar

Yılan Akademisi gururla sunar: İstanbul Masalı 2 Milyon oldu! 
     	
     	Hikayemi okuyan bu yolda bana eşlik eden, yeri geldiğinde karakterleri bana karşı savunacak kadar hikayemizi benimseyen herkese çok ama çok teşekkür ederim, sizi seviyoruuum. İyi ki varsınız! Kadınlarımızın hayata tutunduğu, hak ettiği sevgiyi ve saygıyı gördüğü nice hikayelerde buluşmak dileğiyle. Hep birlikte nice milyonlara!

dskssekl

Sen de iyi ki varsın❤️ Bizlerle buluşturucağın her hikayede nice milyonlara
Reply

birhayliokur

@ ancakendineyazar daha fazlasını hakediyor. Tebrik ederim. 
Reply

writerloves0

@ ancakendineyazar yaaaa ❤️❤️
Reply

sinsinnn12

I miss youu(finaller hiç bitmeyecekmiş gibi ...)

sare699

Twitter’dan buraya mutluluk gözyaşlarıyla geldim ❤️

b_merve

Aşşırı aşşırı özlem

Bilmiyorumoz

Çok alakasız olacak ama. Tıp mı bilgisayar mühendisliği mi endüstri mühendisliği mi? Ne düşündüğünü merak ediyorum. Tavsiye verirsen sevinirim

ancakendineyazar

Tüm bu laf kalabalığının ardından mesleğinle ilgili spesifik bir tavsiye vermem gerekirse o da seçeceğin mesleğin iş tanımının dönüştürülebilir olması olur. Dünya artık günden güne değişen bir düzene sahip bir gün önce elle yaptığımız iş için bir gün sonra yeni bir yazılım geliştirilmiş oluyor yani sabit bir iş tanımının olması bu değişen düzende seni oldukça zorlar. Zira her şey yerini, bir yeni sürümüne bırakıyor. 
      
      Şundan çok değil 20 yıl önce gazetecilik zor ama kazandıran bir meslekti ama günümüzde gazeteye azalan rağbet insanların iş gücünü de etkilemeye başladı. Bu insanlardan değişime hızlı adapte olabilenler kendilerine dijitalde yer buldu ve bu geçişi sorunsuz tamamladı ama diğer kısım için zorluklar artarak devam ediyor. Sözün özü, adının önüne gelecek ünvandan önce değerlendirmeye alman gereken bir çok bilinmeyen var. 
Reply

ancakendineyazar

Bence mesleğin ünvanından önce, iş tanımlarının senin için uygunluğu önemli. Maalesef yeni dünyada işsiz kalmak için herhangi bir meslek ünvanına ihtiyaç yok, doktor da işsiz kalıyor, mühendis de. Önemli olan şey, yapacağın meslekte sermayenin, kendi yeteneklerin olmasıdır. Bu şekilde kendine bir değer katmış olursun ve bu değer seni diğer rakiplerinden ayırır, yeni düzende kendine bir yer bulmanı sağlar. Örneğin benim işletme okumam herkes için kayıp olarak nitelendirilirken ben bunu yapmak istediğimden çok emindim. İşsiz kalırsın özel sektörün maaşı yetmez diyen herkesten daha rahat şartlarda, daha iyi bir kazançla çalışıyorum. Çünkü bulunduğum kuruma bir şeyler kazandırıyorum ve bu kazandırdıklarım tamamen benim bu güne kadar kendime yaptığım yatırımlar sayesinde. 
      
      Bu mantık dolu gri yaklaşımlara ek, klişe olacak belki ama bir de yapacağın işte mutlu olman lazım. Maalesef bizim ülkemizde mutluluk bize seçimlerimizde baz almamız gereken bir kriter olarak öğretilmiyor ama mutluluk gerçekten çok önemliymiş ben bunu sevdiğim mesleği yaparken anladım. Para kazanılır, hayat devam eder ama hayatını nasıl devam ettirdiğin de artık bir kriter olmalı bence. 
      
      
Reply

annabethic_16

@Bilmiyorumoz Meslek seçimini kendi ilgi ve yetenek alanlarına göre yapmalısın eğer bunu kendin analiz edemiyorsan çevrene danışabilirsin ya da meslek testleri yapan siteler var onlara göz atabilirsin
Reply

mupamuba

KUZEYİM NEREDESİN YİĞİDİMMM..

sorunlarsorunlar

LütfEN ARTık bölüm ATARMISIN ACABA .HAYIR YANİ KUZEY DENİZE HASTER KALDIK TA

MilkySchokolade

Yılbaşında bir bölüm gelir artık dimiii❤

A26211

Ülkemizin kıymetli duyar kasıcısı nerdeeeesiiiin gel artık. Tüüülaayyy nerdesin sevgilim aşkım geell :D :P