Zihniyet_

İnanmak istemiyorum, bilmek istiyorum.

Zihniyet_

İnanmak istemiyorum, bilmek istiyorum.

Zihniyet_

Oluruna bırakırım, olmadı bırakırım.

Zihniyet_

Ölmüş bir profil... Ama okumaya devam ediyorum... Kitap tavsiye edebilirsiniz...

Zihniyet_

Hayat yarışı yordu bee 

Zihniyet_

Hangi cennetten geldim bu cehenneme, 
     Her yokluk bende her acı benim, 
     Baltalar kıyasıya inmiş gövdeme,
     Bak şu devrilen hayat ağacı benim..

Zihniyet_

Seyahat etmek hoşgörünü, diğer insanlara ve kültürlere toleransını artırır. Önyargılarını yok eder. Ufkunu geliştirir ve hayata bakışını degiştirir. İçindeki kötülükleri ve siyahı yok eder. Siyasetin, ırkların önemsiz olduğunu ve insanca yaşamının kolay olduğunu gösterir. Paylaşmasını bilirsek bu dünyanın hepimize yeteceğini gösterir. Farklı inançların,değerlerin ve kültürlerin de güzel yanlarını gösterir. Seyahat etmek, seni alçakgönüllü yapar ve çok şeye ihtiyacın olmadığını gösterir. İhtiyacın olan tek şeyin samimi bir gülümseme ve iyi kalp olduğunu hatırlatır. Samimi bir gülümseme ile günaydın ve merhaba demenin sana nasıl kapılar açacağını gösterir. Paranın önemsiz olduğunu, paradan çok daha değerli şeylerin var olduğunu gösterir. Ülke sınırlarının insanlığı hapseden bir çizgi olduğunu size gösterir. Köle olmadığını, özgürlüğü size gösterir. En önemlisi içinden geldiği gibi, kendin olabilmenin yollarını size gösterir.
     

Zihniyet_

Pikniğe gidiyorsun ormanı yakıyorsun. Sahile gidiyorsun çöpünü orada bırakıyorsun, adını duyduğun her kumsala, her tatil beldesine, her köye, her parka gidiyorsun çocuğunun altını değiştirdiğin bezini oraya atıyorsun. İçtiğin biranın şişesini arkandan kim toplayacak sanıyorsun? Yetmiyor pet şişeye işiyor sidikli çöpünü de her yere bırakıyorsun. Nereye gitsek senin izlerini görüyoruz..Her dağ başında, her deniz kıyısında, her doğal parkta, her doğal güzellikte.
     Dünyanın en güzel, en özel, en eski tarihi eserlerine sahip olsak ne fayda, sen en mahrem mağaraların duvarlarına o saçma sapan adını yazıyorsun. Üstüne başına bakınca insana benziyorsun ama ne yazık ki olamıyorsun. Çocukların karınca yuvalarını bozuyor, bön bön bakıyorsun, sokak köpeğine taş atıyor sırıtıyorsun, kedinin yavrularını alıp ölümüne sebep oluyor iyi bir şey yapıyor sanıyorsun, kuşların yuvalarını dağıtıyor kıs kıs gülüyorsun, doğal yaşam parklarında soyları tükenmek üzere olan her canlıyı avlıyorsun, bir de fotoğrafını çekiyorsun. Sonra bunları sosyal medya da paylaşıyorsun, buralardan bakılınca pek sosyal, pek afilli, pek modern, pek bilmem ne görünüyorum sanıyorsun.
     Kendinden başka hiç bir şeyi düşünmüyorsun, yaşadığın gezegenin ve hatta oturduğun sokağın bile farkında değilsin.
     Saçlarını jöleleyip, kıçına da Kot'u çekince bir şey oldum sanıyorsun. Hatta kimi zaman turist avına çıkıp kitap okuyormuş gibi bile yapıyorsun. Oysa sen ne okuduğunu anlayacak zekaya sahipsin, ne de dünyayı görecek gözlere. Yazık ki bizde senin verdiğin hasarı tamir için kendimizi paralayıp duruyoruz. Keşke hiç doğmamış olsan. Sensiz ne mutlu olurdu bu dünya.
     
     

Zihniyet_

azalmayan bir yük var, bitmeyen bir yol. bütün güzel zamanları yitirmiş gibi hissediyorum.

Zihniyet_

Kendimle şiddetli bir geçimsizlik yaşıyorum.

Zihniyet_

Güzel konuşmak, ince düşünmek,
     Halden anlamak, sevmek, düşeni kaldırmak,
     Ağlayanı güldürmek, 
     Sarılmak hep bedava biliyor musunuz ?

azsjdjdjd

@ Zihniyet_ evet
Reply