Okulda öğretmedikleri şeylerin bir listesini çıkartmakla meşguldüm şu sıralar.
Size okulda birisini nasıl seveceğinizi öğretmezler. Size nasıl meşhur olunacağını öğretmezler. Size nasıl zengin veya nasıl fakir olunacağını da öğretmezler. Size artık sevmediğiniz bir insandan nasıl uzaklaşacağınızı öğretmezler. Size başkasının aklından geçenlerin ne olduğunu nasıl anlayabileceğinizi öğretmezler. Size, ölmekte olan birine ne söylemeniz gerektiğini öğretmezler.
Size, bilmeye değecek hiçbir şey öğretmezler.
*************************************
Hiçbir şey aynı kalmaz, dedi. İster bir saniye sonra olsun, ister yüz yıl. Her şey devinir, dönüşür, değişir. İnsanlar da okyanuslar kadar değişkendir.
*********************************
Peri masalları hakikatten daha fazlasıdır; bize ejderlerin varolduğunu söyledikleri için değil, ejderleri yenebileceğimizi söyledikleri için.
********************************
Sahip olmak zor değildir bir şeye ya da her şeye. Sadece onun sana ait olduğunu bilmen ve sonrasında onu kendi haline bırakmaya razı olman gerekir.

Eğer bu satırlardaysan sevgili genç, sen artık karanlıksın demektir. Gökkuşağı gibi görünsen de, içinde bir yerlerde karanlığı barındırıyorsun. Sıradan bir karanlık değil. İliklerine kadar hissedebileceğin bir karanlık. Acıyı tadacağın bir karanlık. Ama ne olursa olsun karanlıktan korkma. O sana hiç sahip olmadığın duyguları bahşedecek...
  • Trabzon
  • JoinedMarch 2, 2015


Last Message
Hidden_GD Hidden_GD Dec 27, 2015 12:04PM
Bir vatan şairinin kelimeleri. Duygusallık, acı, aşk... Her bir heceyi hissederek beyaz kağıda aktaran adam, huzur içinde yat. ∞ M.A.E. 1936 ∞  - Hidden_GD
View all Conversations

Story by GD
"Karanlık" - Mensis Serisi by Hidden_GD
"Karanlık" - Mensis Serisi
Ben kimim? "Dokunulmamıştım ben. Huzurluydum. Yalnızdım fakat mutluydum. Lanet burnunu hayatıma sokmada...