Fadi_Kiliczade

Perşembe gününden itibaren 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi...

ikigai61

@ Fadi_Kiliczade bence çok iyi olur. İnşallah kurtuluruz bu virüsten.
Reply

VeSonSoz

@ Fadi_Kiliczade Aynen dört gün 23 Nisan hafta sonu ile birleştirildi. Şu anda açıklama yapılıyor. Hayırlısı ne diyelim. 
Reply

selen6788g

Istanbul aydın üniveristesi 
     Istanbul medipol üniveristesi 
     Istanbul maltepe üniversitesi 
     Istanbul sabahtin zaim üniveristesi 
     Istanbul okan üniveristesi 
     Istanbul biruni üniveristesi 
     Istanbul yeditepe üniversitesi 
      Bu üniversitelerde okuyan arkadaşlar var mı acaba önemli. 

VeSonSoz

Değerli yazarım kitaplarınızı kaldırmışsınız yayından, üzülmedim dersem yalan olur. Şükür ki basılı kitaplarınız kitaplığımda baş köşede ve tekrar okuma şansım var, hazır sözü geçmişken hepsi için ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık olsun, kendi adıma yazdığınız ve benim severek okuduğum her sayfa için çok çokkkkk teşekkür ederim. 
     
     Burada yayımdan kaldırma kararınıza saygım sonsuz, bir şey yaptıysanız kesinlikle boşuna değildir ve hayırlısı diyorum. Bu arada hemen kitaplara değindim affedin, nasılsıniz iyi misiniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte umarım her şey yolundadır ve herkes eksiksiz iyidir. Zor günler geçiriyoruz hiç şüphesiz, Allahım sabır versin hepimize amin. Sevdiklerinizle birlikte ailenizi ve sizi en güzeline emanet ediyorum, hayırlı geceler olsun efendim. 

Fadi_Kiliczade

Gece gece tuhaf bir soru geldi aklıma...
     Soruyu görenler cevaplarsa memnun olurum.
     
     
     İnsanlar, intihar kararını akıllılariyla mi alır yoksa kalbleriyle mi?
     
     

ikigai61

@ Fadi_Kiliczade psikolojisi bozuktur. 
Reply

_bir_satir_arasi_

@Fadi_Kiliczade bence kalbiyle alır. Zaten böyle bi şey düşünüyosa insan aklını kaybettigi icin düşünüyordur. Aklı olan biri neden intihar etmeyi düşünsün ki... kalp yorulduğu için intihar son çare olur.
Reply

BirCryBaby

Akıl ile. 
Reply

Fadi_Kiliczade

LÜTFEN DİKKAT!!!
     
     Ülkece alınan tedbirler var, uyarılar, insan hayatından daha değerli hiçbir şey yok. Son derece bulaşıcı bir hastalık söz konusu. Yetkililer ellerinden geleni yapıyor ve yapacaklar da. Yine de bu bizim son derece rahat davranmamız gerektiği anlamına gelmez. ASLA. 
     
     Hızla bulaşan ve son sürat yayılan bir hastalık olduğundan bizlere de büyük iş düşüyor. Evden çıkmamak gibi. Çalışanlar elbette işe gidip gelecektir. Çocuklar şu anda evde ve en çok onların canı sıkılacaktır. Biz büyüklerin, ebeveynlerin ilk görevi onları evde oyalayacak bir şeyler bulup yapmak olacaktır. Yaş grubuna göre çok farklı seçenekler var. Biz istersek onları faydalı bir şekilde oyalayıp, bu zor günleri evde sakin ve huzurlu geçirmemizi sağlayabiliriz.
     
     BİZE BİR ŞEY OLMAZ demeyin, umarım olmaz hiç kimseye, ama son tabloyu görünce dünyada bu çok saçma bir düşünce olarak kalıyor. Belki olmaz ama bizim vasıtamızla hastalığı başkalarına taşımak, onların sonuna sebep olmak, ölümden de ağır gelir insana.
     
     Bu yüzden tedbirleri göz ardı etmeyelim, bilir kişi ve yetkililerin uyarılarına uyalım. Hiçbir ülkede sınırsız hastane doktoru, yatak, yardım cihazı yok. Tahmin ediyorum ki kimse bu şekilde ölmek istemez. Söylenenlere göre nefes alamayarak oluyormuş, boğularak. Ölümün her türlüsü zordur muhakkak ama böyle bir ani bulaşıcı hastalık yüzünden olmasını istemez hiç kimse.
     
     Panik de yapma lüksümüz yok, birey olarak ne yapabilirsek hepsini yapacağız, bu bizim en başta sevdiklerimize olan ilk vazifemiz, sonra komşularımıza, sonra yaşadığımız şehre ve güzelim ülkemize, en nihayetinde de insanlığa.
     
     Dilerim her insanım dikkate alır, ciddiye alır ve elinden geleni yapar. Mümkün olan en hafif şekilde bu zor zamanları aşmamız dileğiyle, en güzeline emanet olun canlar. 
     
     @onemlinot

Fadi_Kiliczade

@onemlinot biz de size teşekkür ederiz hassasiyetiniz için.
Reply

VeSonSoz

@ Fadi_Kiliczade Çok teşekkür ederim, sayenizde daha fazla insana ulaştı bu satırlar. ^_^
Reply

Fadi_Kiliczade

Çah-ı dehanın yanında bir siyah hal vardır
     Ruhsarında berg-i gülden kalma bir al vardır
     Handan çehrende afitab misal bir hal vardır
     Avaze-yi güftarında sanki zülâl vardır
     Şaşma hale kim, her mevsimimde hazal vardır
     Öyle lakin sende bilinmez bir kural vardır
     
     Nedendir bir ömrü seninle paylaşmak muhal
     Nedendir söylesen de bilsem, ah bilsem hazal